Sofa med stel af massivt udskåret mahogni, afsluttet på otte ben på hjul af messing. Sæde, ryg og sider betrukket med hestehår. H. 85, L. 190, D. 80 cm. SH 40 cm. Aldersrelaterede brugsspor.