136285. Johannes Foersom & Peter Hiort-Lorenzen for Paustian: Et sæt på seks armstole, model 'Asap' (6)

Seks armstole med kopstykker og sædebunde af hvid formstøbt plast, stel af hvidlakeret metal, sæder betrukket med tætvævet uldstof. Fremstillet hos Paustian med stempel herfra i bunden. Brugsspor. Stel med ridser og nogle lakafskalninger. Sæder med nogle pletter.

Sale No 136285

Auction closed!
13 September 2023 19:43

Unsold

Estimate 4000 DKK

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service