Ni 'Trinidad' stole med gennembrudte sæder og rygge af formbøjet, grålakeret krydsfinér, stel af matforkromede stålrør. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Senere lakering, varierer i farve. Brugsspor og noget bortslid på lakering.