138879. Nanna Ditzel (1923-2005) for Fredericia Furniture: Sæt på ni 'Trinidad' stole (9)

Ni 'Trinidad' stole med gennembrudte sæder og rygge af formbøjet, grålakeret krydsfinér, stel af matforkromede stålrør. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Senere lakering, varierer i farve. Brugsspor og noget bortslid på lakering.

Sale No 138879

Auction closed!
13 September 2023 19:32

Hammer price3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 4.000 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Estimate 6000-8000 DKK

Bidding

201184.000 DKK2023-09-13 08:25
 4.000 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service