139613. Queen Anne øreklapstol af læder

Queen Anne øreklapstol betrukket med lyst sømbeslået læder, stel af mahogni bejdset træ. Fremstår med patina, brugsslitage, armlæn med krakelering. H. 110 B. 84 Sh 48 cm.

Sale No 139613

Auction closed!
26 September 2023 19:33

Hammer price12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK 700 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Estimate 1200 DKK

Bidding

24544700 DKK2023-09-26 19:30
22370650 DKK2023-09-20 19:55
X3ETNC600 DKK2023-09-20 16:11
 600 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 65 DKK Inc. VAT

Payment service