139882. Barokchatol og stol 18. århundrede (3)

Chatol med skriveklap bag hvilken små skuffer og rum, nederst med 3 store skuffer. Øverste dem med vitrinelåger med sprosser. H 222 cm, B 119 cm, D 52 cm. Der medfølger stol med muslingeudskæring i ryg og sæde beklædt med læder H 116 cm.
Aldersrelaterede brugsspor.
Nøgle til indvendig låge og vitrinelåger medfølger.

Sale No 139882

Auction closed!
3 October 2023 19:30

Hammer price9.00 DKK10.00 DKK 3.000 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Estimate 5000 DKK

Bidding

120953.000 DKK2023-09-27 19:08
 3.000 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 80 DKK Inc. VAT

Payment service