44. Dansk Møbeldesign: Øreklapstol af sort læder

Hynder af sort læder, monteret med ben af mahogni bejdset træ. H. 100 cm, B. 70 cm, D. ca 80 cm, Sh. 45 cm. Brugsspor, patina og let krakelering ved armlæn. Mangler to trykknapper på nakkehynde.

Sale No 137168

Auction closed!
11 October 2023 19:47

Hammer price9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 300 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK

Estimate 1000 DKK

Bidding

22370300 DKK2023-10-11 19:25
 300 DKK Start price

Netauktion den 11. oktober 2023,

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 80 DKK Inc. VAT

Payment service