140103. Louis Sieze spejl af udskåret og forgyldt træ, 18. årh.s slutning

Ramme af mahogni. Udskåret top med flammepokal med guirlander. Kanneleret kant med perlestaf. Delvist forgyldt. Nyere spejlglas. H. 100, B. 56 cm. Brugsspor og enkelte manglende perler.

Sale No 140103

Auction closed!
10 October 2023 19:34

Hammer price26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 2.600 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Estimate 2000 DKK

Bidding

96052.600 DKK2023-10-10 19:31
3142.400 DKK2023-10-08 12:49
X3ETNC2.000 DKK2023-10-07 18:12
120951.800 DKK2023-10-05 17:50
 1.000 DKK Start price

Web auction

Finished

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT
Fixed charge 80 DKK Inc. VAT

Payment service