26. Sæt på 9 skylleskåle af sølv, med indsatser af klart glas

Gennembrudte i form af drager og bladværk. Stemplet. Kina. 20 årh.s 1. tredjedel. H. 5. Dia. hver 12. (8)
Proveniens: Fam. Suenson, hjemtaget af Generaldirektør for Store Nord, Bent Suenson ca. 1928-1931.

Varenr 32997

2 April 2016

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 2.000 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK

Vurdering 3000-4000 DKK

9481.800 DKK2016-03-30 22:29
184751.700 DKK2016-03-08 14:12
 1.600 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 272,