93. Kinesisk Xingjian tæppe, semiantik.

Håndknyttet, bort med geometrisk mønster, rød medaljon på lys bund med gentaget ornamentik. 227 x 165 cm.
(slidt, bleget, kanter med slitage/reparationer)
Proveniens: Fam. Suenson.

Varenr 30203

2 April 2016

Hammerslag1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 1.600 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

FARSH1.200 DKK2016-04-01 09:16
232391.100 DKK2016-03-30 17:17
184751.000 DKK2016-03-08 14:12
 1.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 272,