33376. Et par forgyldte hjørnekonsoller, 18/19. årh.

Volutte ben af træ udskåret med bladværk og kronede ansigter. Tresidet top af fyrretræ med svungen forkant.
H: 77, D: 52 cm

(Slitage, forgyldning slidt, fødder og topplader mangler.)

Varenr 33376

13 April 2016 19:50

Vurdering 2500 DKK

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms