43162. Bemalet kiste, 19. årh.

Fyrretræskiste med buet låg, jernbeslag. Blågrøn og på forsiden med bemaling i form af huse, træer, draperier og initialer 1854.
122 x 63 h. 71. Nøgle mangler.

Varenr. 43162

5 April 2017 20:15

Hammerslag6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 4.800 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

119084.800 DKK2017-04-05 20:13
232214.600 DKK2017-04-05 20:12
13542.200 DKK2017-04-05 20:03
162872.200 DKK2017-04-05 20:04
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms