43110. Højryggede stole (2)

Et par højryggede stole af eg. Kopstykke rigt udskåret med blomsterfyldte vaser flankerede af putti og rocailler. Sprosse mellem forben med samme skæringer. Fransk flet i sæder og rygge.
H: 126 cm.
Rosenknop på den ene stol mangler - anden repareret (Kop)

Varenr. 43110

12 April 2017 20:27

Hammerslag13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK 1.000 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

245441.000 DKK2017-04-12 19:12
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms