43110. Højryggede stole (2)

Et par højryggede stole af eg. Kopstykke rigt udskåret med blomsterfyldte vaser flankerede af putti og rocailler. Sprosse mellem forben med samme skæringer. Fransk flet i sæder og rygge.
H: 126 cm.
Rosenknop på den ene stol mangler - anden repareret (Kop)

Varenr. 43110

12 April 2017 20:27

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK 1.000 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

245441.000 DKK2017-04-12 19:12
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms