42272. Serveringsgaffel og spade med benskafter, England 19. årh.

Ciselleret gennembrudt laf på spaden med palmetter. Stemplet James Dixon & Son, Sheffield 1890erne.
L: 27 - 35 cm

Varenr. 42272

26 April 2017 21:18

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 600 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

199600 DKK2017-04-26 21:15
6156550 DKK2017-04-26 20:41
 450 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms