44033. Portrætter (2)

Kolorerede stik. Their Royal Highnesses George, Prince of Wales og Prince Frederick, Bishop of Osnaburgh. Published November 4th 1779 by John Bovdell Engraver in Cheapside London, rammemål 79,5 x 57 cm samt Portræt af Lt. Col. Tarleton. Published Oct 11 1782 by S. R. Smith No 83 opposite the Pantheon Oxford Street, rammemål 79,5 x 57 cm. Begge beskåret. I forgyldte rammer

Varenr. 44033

10 Maj 2017 20:43

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK 1.400 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK

Vurdering 3500 DKK

191131.400 DKK2017-05-09 19:25
 1.400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms