44105. Stort dobbeltriflet bestik, 19./20. årh. (153)

Forskellige mestre. Bestående af 4+2 middagsknive med lange blade, 15 middagsknive med korte blade, 5 ditto frokostknive samt 5 frokostknive med korte skafter og lange blade, 4 smørknive, 7 lange og 15+1 lidt kortere gafler, 8 frokostgafler, 10+1 suppeskeer, 18 frokostskeer, 22 + 7 teskeer, 7 kaffeskeer, 9 kagegafler, 3 pålægsgafler, marmeladeske, stegegaffel, salatsæt, 2 sovseskeer, 2 serveringsskeer, kagespade, sukkerske med forgyldt laf.

Vægt eksl. dele med stål ca. 4227 g

Mange dele graverede med monogram

Varenr. 44105

17 Maj 2017 20:32

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK 8.500 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 10000-12000 DKK

8368.500 DKK2017-05-17 20:26
149838.000 DKK2017-05-10 17:29
 8.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms