43957. Buddha, siddende på trone med mandorla

Burme/Cambodia 18./19. århundrede. Tronen ikke oprindelig. Buddha'en 8 cm, tronen 13 cm.
Proveniens billedhuggeren Robert Jacobsen

Varenr. 43957

17 Maj 2017 20:44

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK 900 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

SOLO900 DKK2017-05-13 15:54
 900 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms