44891. Per Linnemann-Schmidt for Palshus: Høj lågkrukke af stentøj

Cylindrisk lågkrukke af stentøj, dekoreret i relief med geometrisk mønster og brun glasur, stemplet H. 41 cm. (inkl. låget) Sign. PLS, Palshus, Denmark og num. 212.
Købt hos Illums Bolighus, etiket rester under låget.
(lille kanthak på inderring af låg)

Varenr. 44891

7 Juni 2017 19:52

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 1.600 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

225241.600 DKK2017-06-07 17:31
15181.500 DKK2017-06-04 22:19
172561.200 DKK2017-06-03 13:21
9481.100 DKK2017-06-02 18:38
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms