43928. Ubekendt kunstner: Landskab med allegorisk motiv

I forgrunden kvinde omgivet af to engle, der rækker en invalid hans hat, i mellemgrunden en menneskemængde på vej ind i en kirke. Olie på lærred, opklæbet på masonit. 17. århundrede? 74 x 99 cm. Usign.

(Restaureret, kraftigt retoucheret)

Varenr. 43928

21 Juni 2017 20:35

Vurdering 6000-8000 DKK

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms

Betalning