45048. Nils Kahler, Connie Walther mfl. : 5 dele keramik

organisk formet skål dekoreret i askeglasur, sign. Nils Kahler , H. 6, Ø 21 cm., Connie Walther vase af stentøj med rug overflade dekoreret med brun glasur, sign. monogram i bunden H. 14 cm., Vase af stentøj dekoreret med blå glasur på lyst bund, sign. PM og dateret 2002, H. 23 cm., lille urtepotte af fajance dekoreret med kvindemotiver, sign. Ioska i bunden , H. 9 cm. Christa Juhlin: skål af keramik dekoreret med rustfarvet og lyst glasur, sign. Christa i bunden, H. 8 Ø 23,5 cm. (5)

Varenr. 45048

21 Juni 2017 19:53

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 400 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 800 DKK

23696400 DKK2017-06-19 18:14
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms

Betalning