45913. Orientalsk antikt billedtæppe

Applikerede figurer og ornamentik på bund af rød uld. Hjemtaget 20. århundredes begyndelse. 300 x 122 cm
(stof mørnet, aldersrelaterede mangler, små skader)

Varenr. 45913

6 September 2017 20:46

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms