47022. Stor fransk empire kommode

af mahogni, skuffer med beslag af forgyldt bronze, flankerede af skråtstillede pilastre. Fødder fortil i form af løvepoter. Ca. 1800. L. 124. H. 89. D. 56 cm. (Topplade mangler, og 2 ben er løse)
Proveniens: Dansk adelslægt

Varenr. 47022

13 September 2017 21:26

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 3.800 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

191713.800 DKK2017-09-13 21:22
222443.800 DKK2017-09-13 21:23
BB23232.800 DKK2017-09-13 18:23
25170600 DKK2017-09-07 15:40
22275500 DKK2017-09-06 19:19
 500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms