46971. Dansk Louis XVI standur

I kasse af delvist forgyldt og mørkblå bemalet træ. Værk med graveret sklve, krans med araber- og romer tal, sign. M. P. Beck. Ca. 1800. H. 185 cm.
Proveniens: Dansk adelslægt.

Varenr. 46971

13 September 2017 20:01

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms