47006. Dansk almue barokchatol af grønmalet træ

Front med fire skuffer, skrå skriveklap. Overdel med to døre. 18. årh.s 2. halvdel. H. 214. B. 130. D. 53 cm

Proveniens: Dansk adelslægt.
(Skriveklap låst, nøgle mangler)

Varenr. 47006

13 September 2017 20:05

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 6.000 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 2000-3000 DKK

235636.000 DKK2017-09-13 20:03
BB23236.000 DKK2017-09-13 20:03
190454.200 DKK2017-09-13 17:54
X3ETNC2.000 DKK2017-09-08 16:39
74551.600 DKK2017-09-06 20:09
182011.400 DKK2017-09-06 19:37
22931.000 DKK2017-09-06 14:52
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms