105. Ubekendt kunstner: Portræt af en adelsmand i ført rustning

I malet oval med baggrund i form af himmel. 79 x 62 cm, olie på lærred. Usign. 18. årh.

Lærred dubleret, retoucheret, delvis senere blændramme

Varenr 51276

25 Januar 2018

Hammerslag8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 4.800 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

182784.800 DKK2018-01-25 15:12
223704.600 DKK2018-01-25 00:27
 4.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion nr. 279,