109. Ubekendt kunstner: Jagtscene

Olie på lærred. Kong Frederik den Syvende? på jagt. Vinter. Vildtet læsses af slæden og brækkes. Kongen hilser på kone med barn på armen. 39 x 52 cm. Usign. 19. årh.s begyndelse

(små afskalninger venstre side midtfor)

Varenr. 46745

Auktionen starter om
2 dage 1 timer
25 Januar 2018
Auto

Vurdering 10000-12000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 279,

Budgivningen er i gang
Tilføj kalender