109. Ubekendt kunstner: Jagtscene

Olie på lærred. Kong Frederik den Syvende? på jagt. Vinter. Vildtet læsses af slæden og brækkes. Kongen hilser på kone med barn på armen. 39 x 52 cm. Usign. 19. årh.s begyndelse

(små afskalninger venstre side midtfor)

Varenr 46745

25 Januar 2018

Hammerslag27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK 7.000 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 10000-12000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 279,