11. Mogens Lassen: Ægypterbord

Stel af massivt teak, fineret rund plade. Dia. 85 cm.
Tegnet af Mogens Lassen for snedkermester A.J. Iversen 1954. Brugsspor på plade.

Varenr 50782

25 Januar 2018

Hammerslag23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK 24.000 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 12000 DKK

1747617.000 DKK2018-01-25 10:47
1050216.000 DKK2018-01-23 09:44
2572416.000 DKK2018-01-25 03:24
87914.000 DKK2018-01-21 19:11
172569.500 DKK2018-01-21 14:33
182497.500 DKK2018-01-14 22:34
 6.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion nr. 279,