123. Hans Brasen (1849-1930): Skovlandskab i aftenlys

På sletten græssende hjorte, i baggrunden udsigt mod vand. Olie på lærred. Sign. H. Brasen 1887. 103 x 165 cm.
Kraftig forgyldt ramme af egetræ med udskåret egeløv. Én tydelig reparation på lærred.

Varenr 49184

25 Januar 2018

Hammerslag8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK 6.000 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 8000-10000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 279,