154. Siddende Buddha af forgyldt bronze

Siddende på lotustrone. Buddha flankeret af beskyttere. Bag Buddha flamme, ligeledes i bronze. 20. årh.s første halvdel. H: 170 cm

Varenr 37216

25 Januar 2018

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK 20.000 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK

Vurdering 30000-35000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 279,