154. Siddende Buddha af forgyldt bronze

Siddende på lotustrone. Buddha flankeret af beskyttere. Bag Buddha flamme, ligeledes i bronze. 20. årh.s første halvdel. H: 170 cm

Varenr. 37216

Auktionen starter om
13 timer, 35 minutter
25 Januar 2018
Auto

Vurdering 30000-35000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 279,

Budgivningen er i gang
Tilføj kalender