60. Jeppe Eisner (f. 1952): "Pax"

Olie på lærred, sign. på bagsiden "Pax" Jeppe Eisner. 180 x 187 cm.
Maleriets motiv referer ifølge oplysning til slaget om Dunkirk og en legende om hvordan kysten om foråret efter slaget og den store evakuering myldrede med blomster.

Varenr. 49201

Auktionen starter om
2 dage 1 timer
25 Januar 2018
Auto

Vurdering 15000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 279,

Budgivningen er i gang
Tilføj kalender