82. Russisk sølvbæger, 18. årh.

Rigt dekoreret med ørne og rocailler. H: 8 cm. Vægt ca. 69 g. Stemplet med Guardein mærke 1768. Mestermærke B. A. Bymærke utydelig

Varenr 48862

25 Januar 2018

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK 2.600 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

Kvalitetsauktion nr. 279,