45746. Louis XVI chatol

Eg. Trefløjet overdel med høj midtersektion. Indvendigt hylder og skerække. Skrå klap bag hvilken rum og skuffer, de nederste med gennembrudt udskæring.
Underdel med fire skuffer, den øverste kannelleret. 19. årh.
B. 119, D. 56, H. 213 cm.
Brugsslitage, afslag, løse lister

Varenr. 45746

11 Oktober 2017 19:54

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms