46971. Dansk Louis XVI standur

I kasse af delvist forgyldt og mørkblå bemalet træ. Værk med graveret skive, krans med araber- og romer tal, sign. M. P. Beck. Ca. 1800. H. 185 cm.
Proveniens: Dansk adelslægt.

Varenr 46971

11 Oktober 2017 19:57

Hammerslag18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK 500 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

22370500 DKK2017-10-10 00:32
 500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms