48274. Salonbord, mahogni

Ovalt med svejet bort. Svungen sarg og cabriole ben. Plade og sarg rigt dekoreret med intarsia i form af blomster og bladværk. Ben med bronzemontering. Rokokoform. 19. århundrede. 90 x 59 cm, H: 71 cm (enkelte finérafslag på sarg og plade)

Varenr. 48274

11 Oktober 2017 20:17

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 1.700 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK

Vurdering 2500 DKK

F161.700 DKK2017-10-11 20:15
191711.600 DKK2017-10-11 20:02
252761.500 DKK2017-10-11 18:57
BB23231.300 DKK2017-10-08 16:31
196531.200 DKK2017-10-04 23:43
 1.200 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms