48031. "Roque à Paris" fransk Taffelur af hvid marmor

Urhus med grå marmor søjler, prydet vase i toppen, blomster guirlander og ornamentik af bronze, urskive (samt urværk) med romertal signeret Roque à Paris, nøgle og pendul medfølger 19. årh. s anden halvdel. H. 53 cm, B. 29 cm.

Varenr 48031

18 Oktober 2017 20:42

Hammerslag13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 6.500 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 2500 DKK

184526.500 DKK2017-10-18 20:40
X3ETNC6.000 DKK2017-10-18 20:13
227986.000 DKK2017-10-18 20:38
252125.000 DKK2017-10-18 20:10
231411.500 DKK2017-10-14 22:48
189621.300 DKK2017-10-13 13:39
252761.200 DKK2017-10-11 19:08
 1.200 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 25 DKK Inkl. moms