123. AFA 144,145,181 m.fl.: 1925. Luftpost, 10 Øre, grøn og 15 Øre, violet samt 50 Øre, grå med flere ►

Rekommanderet brevkort sendt fra SVENDBORG 2.6.1932 til Berlin, Tyskland. Ankomststemplet BERLIN 3.6.32. Signeret AISSLINGER BPP og udtalelse Carl Aage Møller BPP (2009).

Varenr. 48268

26 Oktober 2017 20:02

Hammerslag12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 1.200 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

115771.200 DKK2017-10-21 11:11
2701.100 DKK2017-10-25 13:08
 1.000 DKK Startpris

Mønt- og Frimærkeauktion den 26. oktober 2017,

Eftersyn

Der er åbent for eftersyn af Mønter og Frimærker alle hverdage mellem kl. 12 og 17.
Eftersyn på andre dage og/eller tidspunkter, kun efter aftale.

Forsendelse af mønter og frimærker

Når du køber frimærker og/eller mønter på vores online auktioner, vil du automatisk få tilsendt dine køb med posten (dog ikke voluminøse partier). Vi sender altid varerne rekommanderet, når den samlede værdi overstiger DKK 2.000.

Priser - Almindelige breve (værdi under DKK 2.000)

Danmark DKK 25
Europa DKK 40
Øvrige udland DKK 40

Priser - Rekommanderede breve (værdi over DKK 2.000)

Danmark DKK 110
Europa DKK 125
Øvrige udland DKK 125