43928. Ubekendt kunstner: Landskab med allegorisk motiv

I forgrunden kvinde omgivet af to engle, der rækker en invalid hans hat, i mellemgrunden en menneskemængde på vej ind i en kirke. Olie på lærred, opklæbet på masonit. 17. århundrede? 74 x 99 cm. Usign.

(Restaureret, kraftigt retoucheret)

Varenr 43928

8 November 2017 20:35

Hammerslag13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 3.600 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

115443.600 DKK2017-11-01 17:05
 3.600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms