49185. Stor udskåret egetræsspisestue

Ovalt bord med udtræk samt 24 tilhørende stole med sort sømbeslået læder på sæderne, heraf to med armlæn. Desuden dækketøjsskab, buffet med buet front, to døre og skuffer, to fritstående piedestalskabe med dør og skuffe. Ca. 1900.
Bord: L. 180, B. 120, H. 77 cm samt 8 tillægsplader, maksimal længde 628 cm (4 plader a 63, 1 af hhv. 42/32 og 22 samt en nyere palde a 100 cm)
Buffet B. 114, D. 66, H. 85 cm
Skab H. 177, B. 127, D. 56 cm

Alm. brugsslitage, mindre afslag på bordben, en del stole med defekt betræk

Varenr. 49185

15 November 2017 20:02

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK 7.500 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK

Vurdering 10000 DKK

246197.500 DKKOnsdag 07:59
222447.000 DKKTirsdag 22:09
190456.500 DKKTirsdag 08:47
196535.500 DKKMandag 22:22
244515.000 DKKMandag 13:25
 5.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms