49157. Empireformede armstole samt onepillarbord

Fire armstole af mahogni med cabriole ben, intarsia i form af ansigter og egeløv på rygbrædt samt et onepillarbord med rund plade med udtræk, tre tillægsplader heraf en med sarg. Ø: 114 cm, H: 74 cm, plader a 55 cm
(et armlæn på stol knækket, ridser på tillægsplader, sarg på den ene side af tillægsplade mangler)

Varenr. 49157

15 November 2017 20:09

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms