48013. Anne Marie Telmanyi (1893-1983): Prinsen på den hvide hest, Jefta vender hjem med sejrens krans og velkommes af sin datter.

Olie på lærred, sign. monogram 1940 og med vers malet i hjørnet. 211 x 98 cm

Varenr. 48013

22 November 2017 20:49

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 2.400 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 4000-5000 DKK

3402.400 DKK2017-11-22 12:56
223702.200 DKK2017-11-15 22:13
 2.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms