1. Peder Wichmann (1706-1769): Portræt af adelsmand i rustning

Olie på lærred. 74 x 60 cm. Betegnet på bagside: Pet. Wichmann fec. 1739. Lærred dubleret (krakeleringer og afskalninger)

Varenr 49386

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 8000 DKK

Ulriksholm Slot,