104. Lysekrone med store, slebne prismer

Fem, oprindeligt seks, lysarme af glas, behængt med prismer, to forgyldte skåle. Ca. 1790. H: 110 cm, Ø: 58 cm.
(en lysarm mangler)

Varenr 49500

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK 10.000 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 10000 DKK

261586.500 DKK2018-06-15 18:41
250806.000 DKK2018-05-18 13:53
 6.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,