104. Lysekrone med store, slebne prismer

Fem, oprindeligt seks, lysarme af glas, behængt med prismer, to forgyldte skåle. Ca. 1790. H: 110 cm, Ø: 58 cm.
(en lysarm mangler)

Varenr 49500

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK 10.000 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 10000 DKK

261586.500 DKK2018-06-15 18:41
250806.000 DKK2018-05-18 13:53
 6.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,