118. Empire prydvase af porcelæn

Volutte hanke med maskeroner i bisquit. Forgyldt og i felter dekoreret med landskab samt mand som vander hest og ko.19. årh. H: 33 cm

Varenr 49514

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 1.200 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

Ulriksholm Slot,