118. Empire prydvase af porcelæn

Volutte hanke med maskeroner i bisquit. Forgyldt og i felter dekoreret med landskab samt mand som vander hest og ko.19. årh. H: 33 cm

Varenr 49514

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK 1.200 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK32.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

Ulriksholm Slot,