118. Empire prydvase af porcelæn

Volutte hanke med maskeroner i bisquit. Forgyldt og i felter dekoreret med landskab samt mand som vander hest og ko.19. årh. H: 33 cm

Varenr 49514

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK 1.200 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

Ulriksholm Slot,