121. Grevinde Knuth, født Moltke: Landskab med figurer og hvid bygning.

Olie på lærred. Ca. 1800. Sign. Grevinde Sophie Knuth födt Moltke 1806. 80 x 90 cm

Lærred dubleret, let krakeleret

Varenr 49569

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK 6.500 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

76683.600 DKK2018-06-15 17:25
 3.600 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,