14. Ubekendt kunstner: Portræt af kvinde i rød kjole med grøn kappe og brystbuket

Ca. 1760. Olie på lærred. 76 x 57 cm, usign. Lærred dubleret (reparationer og krakeleringer)

Varenr 49402

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 8000 DKK

Ulriksholm Slot,