145. Jens Willadsen Bundgaard (1713-1783): Standur

I rødmalet kasse. Rødmalet skive, forgyldte ornamenter og tinkrans. Sekundviser. Ca. 1740. H: 208 cm.

Proveniens: Ravnholt Gods

Varenr 49543

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK 12.000 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

215313.000 DKK2018-06-16 08:39
 3.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,