146. Ubekendt kunstner: Dronning Caroline Mathilde, gift med Christian d. VII

Ca. 1770. Olie på lærred. 47,5 x 37 cm, usign.
Betegnet Benfeldt for Ulrich Ferdinand Beenfeldt på bagsiden

Varenr 49544

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK 13.000 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK

Vurdering 10000-12000 DKK

KSCMUSEUM12.000 DKK2018-06-15 09:59
1890812.000 DKK2018-06-15 23:07
 6.000 DKK Startpris

Ulriksholm Slot,