157. Bing & Grøndahl: Et par prydvaser, porcelæn, 19. årh.

Dekorerede med hvid og lysegrøn glasur og blomsterbuketter. Forgyldte hanke med maskeroner. H: 35 cm

Varenr 49557

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 1.000 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

Ulriksholm Slot,