180. Ubekendt kunstner: Ulrikke Frederikke Rosenørn, gift Benzon. Ca. 1770

I blå kjole og med opsat hår med perlekæde. Olie på lærred. 77 x 62 cm (lærred dubleret og krakeleret)

Varenr 49568

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 6000-8000 DKK

Ulriksholm Slot,