182. Peder Wichmann (1706-1769), tilskrevet: Portræt af Dronning Louise

Frederik V's første dronning, klædt i hermelinbesat kåbe. Olie på lærred, 68 x 52 cm, usign.

Proveniens: Orebygaard, Lolland

Varenr 49485

16 Juni 2018 11:00

Vurdering 12000-15000 DKK

Ulriksholm Slot,