2. Johann Salomon Wahl (tilskrevet): Portræt af Sophie Hansdatter Seidelin, født 1693

Olie på lærred. 75 x 54 cm. Gift med Biskop Ramus i Odense ca. 1730.

Lærred dubleret

Varenr 49388

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 4.000 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

Ulriksholm Slot,