2. Johann Salomon Wahl (tilskrevet): Portræt af Sophie Hansdatter Seidelin, født 1693

Olie på lærred. 75 x 54 cm. Gift med Biskop Ramus i Odense ca. 1730.

Lærred dubleret

Varenr 49388

16 Juni 2018 11:00

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK 4.000 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

Ulriksholm Slot,